Prosím nevšímejte si grafických detailů, na všem se pracuje. ^^

Stromy

14. října 2014 v 20:42 | Angie |  • Mé názory a myšlenky •
V tomto článku se nejedná o žádný biologický rozbor, či něco podobného. xD
Tajemné to bytosti. ^^

Stromy. Co si pod tím názvem představíte? Možná vaši učitelku biologie, která je jimi posedlá. (Vím, o čem mluvím. :D) Nebo jednoduše strom. Na světě je jich tolik.. Vždyť přece není třeba se tím vzrušovat. Ráda bych vás tímto článkem přesvědšila o opaku. ^^
(Ano, ano. Je mi jasné, že si všichni myslí, že tady budu rozebírat průběh fotosyntézy, ale vážně, tak to není. :D)

Vězměte si strom. Je tak krásný, tak silný. Ale pro lidi celkem běžný. Setkáváte se s nimi všude, už to nikdo nebere nijak vážně.
Ale je strom vážně jen to, co my na něm vidíme?


Je to už několik měsíců, co jsem byla s mojí kamarádkou a její mámou v oboře. Bylo vážně krásně, a mně se tam moc líbilo. Chodily jsme oborou, pojídaly buchty a povídaly si. Jak jsme tak chodily, kamarádčina máma mi řekla spousty věcí o stromech, a já si teprve tam něco uvědomila. Jak to, že jsem si nikdy nevšimla, jak krásné stromy jsou? Nikdy jsem je nebrala jako něco zajímavého... Jsem ráda, že se to mění.

Možná, že když jste byli mladší, tak vám maminka říkávala: "Běž zalít kytičky, už mají jistě žížen. Jsou celé zvadlé chudinky. No běž, vždyť kytičky jsou taky živé!" Nejspíš nejsem jediná, kdo nad tím obracel oči v sloup. Bylo pro mne jen těžko představitelné, že by něco, co se skoro nehýbe, nemluví, nemá oči a ani to neslyší, mohlo žít. Těžká představa, že ano?
Ale i když už jsme se dnes smířili s uznávanou frází, že stromy jsou živé, málokdo na to bere ohledy. Můžou žít, vždyť přece rostou a dýchají, ale necítí. Tak proč je neničit, nekácet, neupalovat? Takovéhle názory spíš zničí mně. Stromy nejsou živé jen tímto způsobem. -.-

Běžte ven a podívejte se na nějaký strom. Prohlédněte si ho, vnější i vnitřní stránku. Uvědomte si, že žije, že to není jen necitelná socha z nekvalitního materiálu.
Uvnitř toho stromu totiž něco je. Nemyslím tím červotoče ani podobnou potvoru. :D Je to bytost. Nebo duch, říkejte tomu, jak chcete. Každopádně, tuto bytost má každý strom v sobě. Nebudu to přirovnávat k lidské duši, protože je v tom rozdíl. U stromů je ta bytost něco jako nájemník, bydlí v něm, stará se o něj, žije jím. Ale když strom zemře, bytost si hledá nový domov.
Neberte to, prosím, jako pohádku. Je to pouze těžko myslitelná realita.

Moje rodina vlastní dům s velkou zahradou. Pokud se nemýlím, máme asi 15 stromů, a já se jim nikdy moc nevěnovala. Ani po tom, co jsem toho o stromech tolik zjistila, ne. Až jednoho dne, jsem slyšela rozhovor, že dědeček bude kácet naši starou meruňku. Dost jsem se vyděsila. Letěla jsem se ho zeptat, prosit, pokud to bude nutné. Ale on tvrdil, že už je stejně nemocná, že nemá cenu se tím zatěžovat.
Získala jsem skvělé rady, co dělat, tak jsem se vydala za meruňkou.
Od té doby jsem změnila svůj názor na stromy. Z každého něco vyzařuje, každý je jiný. Svou meruňku jsem si pojmenovala a zamilovala. Ráda za ní chodím, povídám si s ní, a ona ke mně vysílá porozumnění, lásku, moudrost. Často se mi stávalo, že když mi bylo smutno, ze všech lidí, u kterých bych si vylila srdce, jsem si vzpomněla právě na ni. Bude mi moc chybět.

Zkuste někdy položit dlaně na strom a zhluboka dýchat. Co cítíte? Zkuste mu něco říct. Stromy milují lidskou lásku a starost.

Tak, to by bylo asi všechno, co jsem chtěla sdělit. Možná mě budete mít za debila, ale mě je to jedno. ^^ Takže, prosím, pokud jste zjistili, že tomuhle nevěříte, nemá cenu tady dál strácet čas. Mé články jsou od srdce, a já přístup nezměním.

Obejměte nějaký strom! :D

Angie
(Chci ještě upozornit, že většinu věcí jsem se naučila, dozvěděla. To, co dělám je jen to, že myšlenku šířím dál. ^^)
 


Komentáře

1 Kasumi-chan Kasumi-chan | Web | 14. října 2014 v 20:55 | Reagovat

"Did you hug your tree today?"
Asi si najdu nějakej roztomilej, osamělej strom a budu za ním chodit :3

2 Angie Angie | Web | 14. října 2014 v 21:09 | Reagovat

[1]: :3 Yep, to určitě udělej. ^^

3 ♦Reina♦ ♦Reina♦ | Web | 15. října 2014 v 18:02 | Reagovat

Nad tím jsem ještě nikdy nepřemýšlela.. OwO''
Krásně napsané, a musím říct, že to nejspíš i zkusím. xD ^^

4 Angie Angie | Web | 15. října 2014 v 21:25 | Reagovat

[3]: To jsem moc ráda! Stromy jsou vážně nice. :3 Jen to chce chvíli trpělivosti. ^^
A děkuju. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama