Prosím nevšímejte si grafických detailů, na všem se pracuje. ^^

Our generation >.<

11. října 2014 v 20:31 | Angie |  • Mé názory a myšlenky •


Upřímně, máte taky někdy pocit, že jste z jiné planety?

Jak začít? Mno, poslední týden byl (jako skoro každý >.>) pro mě docela psychicky náročný, a to kvůli jediné věci: Spolužákům. (Ale aspoň jsem získala inspiraci na článek. :D)

Mojí třídě se dá jen těžko přezdívat "Sehraný tým"- tak, jak je to u jiných. Přijde mi, jako bych se narodila mimo dobu, kdy jsem měla. Nerozumím jim, jejich chování, jejich řeči, nerozumím ničemu. Proč se stále někteří z mé věkové kategorie chovají jako hovada? Proč si navzájem ubližují, ponižují se, nadávají si? Nechápu to. A nikdy to ani nebudu chtít chápat.

Kolik lidí je na tom stejně jako já?

Chybí mi ten pocit, který jsem měla, když jsem byla malá. V té době jsme si byli všichni rovni, neexistovaly nadávky, předsudky. V pohodě jsme si půjčovali pera, se smíchem se tahali o učebnice. Byli jsme kamarádi.
Zlom nastal zhruba ve třetí třídě. Tehdy jsem po prázdninách nastoupila do školy, a nic jsem nechápala. Ty změny jsem nechápala. Lidé, které jsem považovala za své přátele, mě začali pomlouvat, posmívat se mi. Nevěděla jsem proč. Mamka mi tenkrát říkala, že to dělají, protože vycítili, jak moc citlivá jsem, a že se nemám nechat. Ale jak se má člověk prakticky bez sebevědomí bránit útokům ostatních?
Mé trápení pokračovalo. Přešlo do čtvrté a páté třídy, kdy už jsem naštěstí poznala někoho, komu jsem se mohla svěřit, kdo mě chápal, sdílel to se mnou.

Při nástupu na gymnázium jsem si říkala, jak se všechno mnohem zlepší. Nové prostředí, noví lidé, nový život! Jak moc jsem se spletla.
V šesté třídě nastala další změna. Posmívání přešlo v ignoraci, hádky přestaly existovat. pro ně přestala existovat. Teda ne, že bych si stěžovala.
V sedmé třídě jsem na vlastní kůži pocítila, jak krutí a nenávistní dokážou být. Stále nevím, proč to udělali. Vůbec se v nich nevyznám. -_-

Od té doby se moc věcí nezměnilo. Stále žasnu nad jejich uvažováním- hází po sobě svačinama, propiskama, řvou na celou školu, až musí přijít ředitel, smějí se sobě navzájem… Jsou hrozně egoističtí.
Nad čím přemýšlí? Proč to dělají? Baví je ubližovat ostatním? Nejsíš to je jen kombinace puberty+ega+mozku šestiletých dětí. Pokud bych tím děti neurazila. ._.
Jejich nová zábava je, že když např. učitel řekne něco vtipného, začnou se hrozně sarkasticky a dlouze smát nebo tleskat, přičemž se ho snaží jenom zesměšnit. Říkají tím: "Ježiš, to bylo trapný".
Dál si o mně asi polovina třídy myslí, že jsem divná. Divná, protože se hned s každým nebavím, protože se nevyjadřuju hlasitě, protože si o sobě nemyslím, že jsem nějak zvlášť úžasná-krásná-chytrá, protože nemám potřebu ze sebe dělat někoho jiného. Nevidí rozdíl mezi 'divným člověkem' a 'jiným člověkem'. Poslední půlrok o mně vznikaly pomluvy typu- jak jsem namyšlená, jak jsem trapná, jak nemám smysl pro humor.. Je těžké to někomu vymlouvat, vysvětlovat. A já už to neřeším.

Jen jim přeji, ať z té puberty brzo vyrostou.

Na konec bych ráda řekla, že článkem není myšleno, jak hrozní jsou všichni moji vrstevníci. Je to jen moje osobní zkušenost, o které jsem potřebovala napsat. ^^

Doufám, že máte skvělé spolužáky.

Angie
 


Komentáře

1 ♦Reina♦ ♦Reina♦ | Web | 12. října 2014 v 16:00 | Reagovat

A víš, že mám stejný názor? Jsem ráda, že tady na netu jsou i lidé, kteří to mají v hlavě v pořádku.. xD
Když mluvíš o tom nečekaném zvratu, stalo se mi to samé. Až do třetí třídy byli všichni strašně zlatí, ale pak to přišlo... A vydrželo to fakt docela dlouho, vlastně to furt trvá.
Já fakt nechápu, proč to ti ostatní dělají.. Pozoruji to skoro každý den, jak ve škole, tak ve městech.. Prostě strašný. >n<

2 Angie Angie | Web | 12. října 2014 v 19:57 | Reagovat

Máš naprostou pravdu. ._. Nejhorší je, že je nic nezmění, jsou bezohlední, a je jim to jedno. Prosím, ať už je to přejde. >.<

3 Kasumi-chan Kasumi-chan | Web | 13. října 2014 v 19:47 | Reagovat

Asi tak. Ten jejich debilní smích už mi pěkně leze na nervy. Ti učitelé nejsou placení za to, aby si z nich dělala srandu malý děcka -_-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama